()

کار در منزل در سال‌های اخیر به یکی از محبوب‌ترین روش‌های کسب درآمد در دنیا تبدیل شده است. در بسیاری از موارد کار کردن در خانه و یا کسب درآمد به صورت دورکاری نسبت به مشاغل اداری ترجیح داده می‌شود. شرایط نامناسب اقتصادی بسیاری از شرکت‌ها را با چالش‌های بزرگ روبرو کرده است؛ در نتیجه بسیاری از این شرکت‌ها نزدیک به ورشکسته‌ شدن هستند. شرایط اقتصادی همچنین بر بازار کار و منابع مالی نیز تاثیر به‌سزایی داشته است. در جامعه تعداد زیادی از افراد بیکار هستند و از میان کارمندان نیز اکثریت از حقوقشان ناراضی هستند. اینجاست که ایده وسوسه‌برانگیز کسب درآمد از طریق کار در خانه به ذهن افراد خطور می‌کند.

کسب درآمد خانگی مناسب افرادی است که از کار کردن برای دیگران خسته شده‌اند و به دنبال روش‌های نوین درآمدزایی می‌گردند.

در اکثر روش‌های کار در منزل کارفرمای شما خودتان هستید و موفقیت یا عدم موفقیت کسب‌‌و‌کارتان کاملا به توانایی‌های فردی شما بستگی دارد. با کمی تلاش و استمرار به راحتی می‌توانید به درآمدهای بسیار بالا از این طریق برسید. برای کسب درآمد از طریق کار در خانه روش‌های زیادی وجود دارد. هدف این مقاله آشنایی شما با این روش‌ها می‌باشد. اما قبل از پرداختن به انواع روش‌های درآمدی، باید بدانیم که اصلا کار در منزل چه فوایدی دارد؟ در ادامه با مهم‌ترین مزایای مشاغل خانگی آشنا خواهید شد.

مزایای کار در خانه

1- عدم نیاز به تخصص 

در ادارات و شرکت‌ها ملاک استخدام کارجویان، داشتن تخصص در زمینه‌های مورد نظر می‌باشد. در مشاغل این‌چنینی شخص برای شروع به کار می‌بایست مراحل زیادی را طی کرده باشد. برای متخصص‌شدن در بسیاری از مشاغل نیازمند طی کردن دوره‌های نسبتا طولانی آموزشی و گرفتن مدرک دانشگاهی هستید. کار در منزل از طریق روش‌های متنوعی قابل انجام بوده و بسیاری از مشاغل خانگی را می‌توانید بدون داشتن هیچ تخصصی شروع کنید. از جمله این کارها می‌توان به تایپ کردن و یا ورود اطلاعات (Data Entry) اشاره کرد. Data Entry به مشاغلی گفته می‌شود که در آنها تنها با انتقال و دسته‌بندی اطلاعات از پیش تعیین‌شده به درآمد خواهید رسید.

2- برنامه کاری منعطف 

انعطاف‌پذیری بالا یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اکثر مشاغل خانگی به شمار می‌رود. مدیریت زمان و استراتژی انجام کار در مشاغل خانگی تا حد زیادی تحت کنترل خودتان می‌باشد. در صورتی که از توانایی‌های مدیریتی و فروش بالایی برخوردار باشید، با کار در خانه و با کمی استمرار به درآمدهای بسیار بالا خواهید رسید.

3- عدم نیاز به مجوز رسمی

برای شروع اکثر کسب و کارهای خانگی به مجوز نیاز نخواهید داشت. علاوه بر عدم نیاز به مجوز، یکی از دیگر از فواید مشاغل خانگی، معافیت از مالیات می‌باشد؛ این بدان معناست که تا زمانی که شرکتی ثبت نکرده باشید، نیاز به پرداخت هیچ‌ گونه مالیات نداشته و درگیر مراحل اخذ مجوز نخواهید شد.

4- کسب درآمد بالا با کمترین سرمایه 

بر خلاف اکثر کسب و کارهای آزاد که برای شروع کار نیاز به سرمایه اولیه هنگفتی دارید، با کار در خانه با صرف کمترین سرمایه و در بسیاری از موارد حتی بدون سرمایه اولیه نیز قادر به درآمدزایی خواهید بود. کارهایی از قبیل بسته‌بندی انواع محصولات از جمله مواد غذایی (مانند حبوبات)، ساخت جعبه‌های کادویی یا بسیاری از کارهای این‌ چنینی به سرمایه اولیه احتیاج ندارند. در این مشاغل معمولا کارفرما مواد اولیه را به طور رایگان در اختیارتان قرار می‌دهد. در روش‌های کسب درآمد خانگی نظیر فریلنسینگ (Freelancing) نیز بدون هیچ سرمایه‌ای قادر به شروع درآمدزایی خواهید بود. در روش‌های درآمدزایی آنلاین مانند کسب درآمد از طریق فروشگاه‌های اینترنتی نیز هزینه مورد نیاز برای شروع فعالیت چندین برابر نسبت به شروع کسب و کارهای دیگر کمتر می‌باشد.

بهترین روش‌های کار در خانه

همانطور که اشاره کردیم، برای کسب درآمد در منزل روش‌های بسیار زیادی وجود دارد. تنوع کاری بالا دست شما را برای انتخاب بهترین شغل متناسب با شخصیت و وضعیت خاص خودتان باز گذاشته است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی امکان کار در خانه به وسیله اینترنت فراهم شده است. تنها با داشتن یک کامپیوتر یا گوشی تلفن همراه و یک خط اینترنت می‌توانید به درآمدهای چند میلیون تومانی در ماه برسید؛ حتی در صورتی که در حال حاضر فروشنده بوده و کسب و کار سنتی خود را داشته باشید، با روش‌هایی همچون سیستم همکاری در فروش می‌توانید به بازار کسب و کارهای آنلاین رو آورده و به سادگی درآمد خود را چند برابر کنید. 

کسب درآمدهای میلیونی تنها از طریق کار در خانه، نیازمند تلاش مستمر و آزمایش و خطای فراوان می‌باشد. با این وجود در صورت رعایت برخی نکات می‌توانید تا حد زیادی پیچیدگی مسیر را برای خود آسان کنید. یکی از این نکات انتخاب روش کاری متناسب با علایق، سبک زندگی و ویژگی‌های شخصیتی خودتان است. در صورتی که روش مناسبی برای پول درآوردن انتخاب کنید، انگیزه شما برای کار کردن بیشتر شده و به احتمال زیاد پله‌های ترقی را زودتر طی خواهید کرد. در زیر با بهترین روش‌های کسب درآمد در منزل آشنا می‌شوید.

1- فریلنسینگ (Freelancing)

فریلنسینگ یا دورکاری به شغلی گفته می‌شود که در آن فریلنسر یا همان آزادکار به واسطه انجام پروژه‌های کوتاه مدت یا بلندمدت برای کارفرما به درآمد می‌رسد. این شغل یکی از بهترین روش‌های کار در خانه می‌باشد. لازمه ورود به بازار فریلنسینگ، داشتن مهارت در زمینه‌ای خاص می‌باشد. در فریلنسینگ محدودیت زمانی و مکانی وجود ندارد. آزادکاری هم به صورت داخلی و هم به صورت بین‌المللی قابل انجام است؛ هم‌چنین زمان‌بندی کاری شما با این روش به طور کامل در اختیار خودتان می‌باشد. تنها نکته حائز اهمیت، تحویل به موقع پروژه به کارفرما می‌باشد. از جمله پرتقاضاترین مهارت‌های فریلنسرها در بازار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • طراحی گرافیک
 •  تولید محتوا
 •  تایپ و ترجمه
 •  برنامه‌نویسی
 •  سئو و بازاریابی دیجیتال

 سایت‌ها و موسسات زیادی در سطح بین المللی و داخلی حول محور فریلنسینگ فعالیت می‌کنند. از نمونه‌های موفق بین‌المللی می‌توان به Freelancer.com ، Behance، Fiverr و Upwork اشاره کرد. در ایران نیز نمونه‌هایی همچون پونیشا، پارس فریلنسر، کار لنسر و جابینجا به عنوان واسطه‌ای میان کارفرمایان و فریلنسرها فعالیت می‌کنند.

2- همکاری در فروش(افیلیت مارکتینگ)

همکاری در فروش یا همان افیلیت مارکتینگ به نوعی همان بازاریابی دیجیتال می‌باشد که به صورت کار در خانه نیز قابل انجام است. در این شغل با سه رکن اصلی فروشنده یا تبلیغ‌دهنده، افیلیت مارکتر یا تبلیغ‌کننده و مشتری سروکار داریم. افیلیت مارکترها با تبلیغ محصولات فروشندگان و طبق الگوریتم‌های خاص، پس از هربار فروش محصولات فروشنده از طریق لینک مخصوص خود، مقدار مشخصی کمیسیون دریافت می‌کند.

مهم‌ترین نکاتی که می‌بایست برای کسب درآمد بیشتر در افیلیت مارکتینگ رعایت کنید، شامل موارد زیر است:

 • انتخاب حوزه کاری (Niche) : برای رشد بیشتر در افیلیت مارکتینگ یک حوزه کاری مشخص برای خود انتخاب کنید. احتمال موفقیت شما با کارکردن در یک حوزه بسیار بالاتر از کارکردن در چند حوزه کاری متفاوت و گسترده می‌باشد.
 • انتخاب محصول/افیلیت مارکتر مناسب : به عنوان یک افیلیت مارکتر در صورتی که محصول مناسبی برای تبلیغ انتخاب نکنید، به احتمال زیاد در حین بازاریابی برای آن محصول به مشکل برخواهید خورد؛ همچنین به عنوان تولیدکننده محصول نیز در صورت کارکردن با افیلیت مارکترهای بی‌تجربه وقت خود را تلف خواهید کرد.
 • انتخاب شبکه افیلیت مارکتینگ : شبکه‌های افیلیت مارکتینگ نقش واسطه میان تبلیغ‌دهنده و افیلیت مارکتر را ایفا می‌کنند. این شبکه‌ها همانند موتورهای جستجوگر، هم تبلیغ‌دهندگان و هم افیلیت مارکترها را به هدفشان نزدیک می‌کنند. اولین شبکه افیلیت مارکتینگ در ایران افیلی نام دارد.نمایش‌دهندگانی که با افیلی همکاری می‌کنند در حین کار از لحاظ کیفی مورد بررسی قرار می‌گیرند.
 • تبلیغات اینترنتی : تبلیغات یکی از مهم‌ترین ارکان افیلیت مارکتینگ به شمار می‌رود. از طریق همکاری با شرکت‌های تبلیغات آنلاین، بهره‌وری کار خود را افزایش خواهید داد.

3- فروشگاه آنلاین 

یکی دیگر از روش های کار در خانه ، راه اندازی یک فروشگاه آنلاین است. گسترش اینترنت در سا‌ل‌های اخیر باعث رونق فروشگاه‌های اینترنتی شده است. به دلیل سهولت فرآیند خرید در بستر اینترنت، امروزه مردم استقبال زیادی از این فروشگاه‌ها می‌کنند. فروشگاه‌های آنلاین نسبت به فروشگاه‌های سنتی خرج بسیار کمتری دارند. این فروشگاه‌ها هزینه‌های اضافی همچون هزینه اجاره مکان و مالیات‌های سنگین ندارند و با حداقل هزینه قابل راه‌اندازی هستند. مهم‌ترین چالش فروشگاه‌های آنلاین، جلب اعتماد و رضایت مشتریان می‌باشد. بدین منظور انجام روش‌های زیر توصیه می‌شود:

 • استفاده از گواهی‌نامه SSL 
 • اخذ نماد اعتماد الکترونیک 
 • استفاده از نظرات مشتریان در صفحات سایت
 • راه‌اندازی سیستم پشتیبانی قوی
 • انتخاب سیستم فروشگاه‌ساز مناسب
 • تبلیغات هدفمند

گواهی‌نامه SSL فایلی است که با نصب بر روی سرور سایت باعث برقراری اتصال امن و مطمئن میان وب‌سرور و مرورگر می‌شود. معیار اصلی اعتماد اکثر کاربران به فروشگاه‌ها، رعایت نکات امنیتی توسط فروشنده می‌باشد، بنابراین برای افزایش فروش، علاوه بر کیفیت و کارایی محصولات خود باید به نکات اشاره شده نیز دقت ویژه‌ای داشته باشید.

4- تهیه و فروش غذاهای خانگی 

بسیاری از افراد به دلیل مشغله کاری و کمبود وقت فرصت تهیه غذا را ندارند. به همین دلیل همواره گزینه اول آن‌ها خرید غذا از رستوران‌ها می‌باشد. اما در سال‌های اخیر با راه‌اندازی سرویس‌های فروش غذای آنلاین، امکان سفارش غذای خانگی برای کاربران ایجاد شده است. این فرصتی طلایی برای افراد علاقه‌مند به آشپزی می‌باشد. وبسایت‌هایی در ایران در همین راستا فعالیت می‌کنند. از معروف‌ترین سایت‌های کسب درآمد از طریق فروش غذا می‌توان به مامان‌پز و مامی‌فود اشاره کرد. 

5- فروش محصولات دست‌ساز به صورت کار در خانه

یکی از بهترین روش‌های کار در خانه، ساخت و فروش محصولات دست‌ساز می‌باشد. محصولاتی نظیر جعبه‌های کادویی، زیورآلات، کیف‌های دستی، عروسک، شمع، صابون و … از جمله این محصولات می‌باشند. بسیاری از فروشگاه‌ها و شرکت‌ها نیازمند نیروی کار خانگی برای تولید یا بسته‌بندی محصولات خود هستند. در اکثر مواقع، شرکت مربوطه مواد اولیه و آموزش کار را به صورت رایگان به کارجویان ارائه می‌دهد. علاوه بر کار برای فروشندگان، به صورت مستقل نیز می‌توانید اقدام به فروش محصولات خود کنید. بدین منظور می‌بایست با ساخت وب سایت یا صفحه اجتماعی و اختصاص دادن زمان و انرژی کافی برای تبلیغات و بازاریابی، مشتریان را ترغیب به خرید محصولات خود کنید.

6- پرورش گل و گیاه

در صورت داشتن مکان کافی در خانه خود می‌توانید از طریق پرورش گل و گیاهان نیز به درآمدهای بالایی برسید. برای این کار باید به شرایط آب و هوایی، منطقه زندگی، میزان فضایی که دارید و … توجه کنید. به عنوان مثال در صورتی که در شهرهای شمالی کشور سکونت دارید، پرورش گل و گیاه‌های زینتی بهترین گزینه پیش رو برایتان می‌باشد. اگر سهولت انجام کار برای شما اهمیت بیشتری دارد، می‌توانید انواع نژادهای کاکتوس‌ را پرورش دهید. اکثر گونه‌های کاکتوس نیاز به مراقبت کمتری نسبت به سایر گیاهان دارند. گیاهان دارویی مانند آلوئه ورا نیز جزو گیاهان پرسود برای پرورش است.

سخن پایانی

بیش از صدها روش برای کسب درآمد از طریق کار در خانه وجود دارد. در این مقاله با برخی از بهترین روش‌های کسب درآمد از منزل آشنا شدید. برای انتخاب بهترین روش درآمدزایی، شخصیت، سبک زندگی و ترجیحات خود را مد نظر قرار داده و روش متناسب با زندگی شخصی خود را انتخاب کنید. کسب درآمد خانگی در ابتدا ممکن است امری دشوار به نظر رسیده و شما را مایوس کند، اما باید بدانید مسیر ترقی در مشاغل خانگی فرآیندی پله‌ای دارد؛ بنابراین در صورتی که بلافاصله بعد از شروع کار به درآمد مورد نظر نرسیدید، دلسرد نشوید. با تصمیمات هوشمندانه و تلاش مستمر آینده کاری خود را تضمین خواهید کرد.

این پست چطور بود؟

میانگین نظرات / 5.

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهید